Všeobecné informácie

Zdravotná starostlivosť
Jedna z dôležitých vecí, ktorú si treba určite zabezpečiť je zdravotné poistenie. Doklad o zdravotnom poistení (kartičku vydanú poisťovňou) je treba mať pri sebe po celý čas. Tak isto si treba podrobne preštudovať informácie o poistení, na čo sa poistenie vzťahuje a na čo nie. Niektoré zdravotnícke zariadenia akceptujú doklad o poistení ako platbu. Iné zase požadujú platbu v hotovosti a na základe vydaného potvrdenia o úhrade si môžeš následne podať žiadosť o preplatenie ošetrenia v poisťovni. V každom prípade treba však kontaktovať poisťovňu čo najskôr po úraze. Odporúčame si priniesť z domu základné lieky ako napr. na zníženie vysokej teploty, tíšenie bolesti hrdla, od bolesti hlavy a podobne.

Verejná doprava
Počas tvojej návštevy v Ocean City môžeš využívať verejnú dopravu, ktorá premáva 24 hodín denne, približne v 10 až 15 minútových intervaloch cez deň a v 20-30 minútových intervaloch v noci. Autobus premáva z Downtown-u cez celé Ocean City, až po 142. ulicu. Celodenný lístok na autobus stojí 3$. Lístok môžete použiť na neobmedzený počet jázd a je platný do polnoci. Jednorázový lístok na autobus bol v lete 2014 zrušený. Veľa študentov však využíva na prepravu bicykel. Používaný bicykel sa dá kúpiť od 40 do 70 $ a na konci leta zase predať.

Plávanie
Napriek tomu, že pláž v Ocean City je jedna z najbezpečnejších v USA, treba si dávať pri plávaní pozor. Nezabúdajte na to, že plávate v oceáne a ten sa správa inak, ako kľudnejšie more. Spodné prúdy, tzv. rip currents, sú tu ďaleko silnejšie a dokážu stiahnúť aj najskúsenejšieho plavca späť do oceánu. Odporúčame pozrieť si obrázok čo robiť, ak Vás zachytí spodný prúd. V takomto prípade nesmiete plávať priamo na pobrežie, pretože vtedy plávate presne oproti tomuto prúdu. Rovnako nepodceňovať upozornenia plavčíkov, ktorí sú na pláži od 09:30 do 17:30. Plávanie je možné denne od 06:00  do 22:00. Nočné plávanie je v Ocean City zakázané.

Hranica dospelosti v USA je 21 rokov
Konzumácia alkoholu je možná až od 21. roku veku. V prípade porušenia tohto zákona nie je postihovaná len nezletilá osoba, ale rovnako aj osoby, ktoré jej umožnili alkohol konzumovať. Pri vstupe do baru alebo zariadenia, kde sa podávajú alkoholické nápoje alebo pri kupovaní alkoholických nápojov je nutné preukázať sa platným dokladom totožnosti.

Zákaz pitia alkoholických nápojov na verejných priestranstvách

Pitie alkoholických nápojov na verejnosti je v Ocean City prísne zakázané. Na pláži, boardwalku, chodníku alebo akomkoľvek inom verejnom mieste nie je povolené ani niesť otvorenú fľašu s alkoholickým nápojom. V prípade zistenia porušenia tohto zákazu hrozí pokuta, ktorej predchádza súd. Minimálna pokuta za porušenie tohto zákona je 500$. Uvedené však neplatí pre váš dom. Na vlastnej terase je pitie alkoholických nápojov povolené.

Bicyklovanie na boardwalku
Bicyklovanie na boardwalku je povolené po celý rok, avšak v čase od Memorial Day weekend do Labor Day je povolené len od 02:00 do 11:00. Uvedené zákazy sa týkajú len boardwalku. Na všetkých iných miestach je bicyklovanie povolené celoročne, samozrejme s dodržiavaním príslušných pravidiel. Vo vlastnom záujme by si mal z bezpečnostných dôvodov každý cyklista zaobstarať reflexné pásiky alebo iné bezpečnostné prvky. Pri bicyklovaní po Philadelphia Ave používajte pruh vyhradený pre autobusy (Bus Lane), samozrejme treba zase dávať veľlký pozor na bezpečnosť.

Regulácia zvuku
Hlasná hudba je zakázaná. Spravidla, každá hudba, ktorá je počuť viac ako 100 metrov od zdroja je považovaná za nadmerne hlasnú. Rešpektujte preto svojich susedov. Tak isto na pláži netreba zabúdať na to, že si tam ľudia prišli oddýchnuť. V autobusoch je hudba povolená len s použitím slúchadiel. Nočný kľud je v Ocean City od polnoci do 07:00.