Work & Travel program

Program Work and Travel je najlepšia možnosť pre mladých ľudí, ako  pracovať v USA a zároveň cestovať, objavovať nové miesta a nájsť nových priateľov. Je to oficiálny výmenný program vlády Spojených štátov amerických, ktorý je založený na legálnej práci v USA a spoznávaní krajiny. Študentom ponúka možnosť spoznať americkú kultúru, krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú. Zároveň majú študenti možnosť pokryť si svoje výdavky z legálneho príjmu.

Podmienky účasti na programe:

• musíte byť študentom denného štúdia vyššej odbornej školy (pomaturitné štúdium ukončené diplomom) alebo vysokej školy (aj postgraduál, vrátane končiacich ročníkov). Byť študentom znamená, že v oboch semestroch aktívne navštevujete školu a máte zapísaných niekoľko predmetov v indexe. Na zdokladovanie denného štúdia nepostačuje mať len potvrdenie o návšteve školy
• musíte mať minimálne 18 rokov

Ako sa registrovať do programu:

Sprostredkovateľom Vaších pracovných víz do USA musí byť agentúra. Jednou z takýchto agentúr je napríklad agentúra CKM, s ktorou za 16 rokov vycestovalo viac ako 12 000 študentov. Registrovať do programu sa dá priamo na stránke agentúry.

Po registrácií bude nasledovať:

• bude Vám pridelený osobný konzultant
• interview a podpis programovej zmluvy
• odovzdanie dokumentov pre vystavenie formuláru DS-2019
• podpis formuláru DS-2019 a žiadosť o víza

Čím skôr sa do programu zaregistrujete a podpíšete programovú zmluvu, tým bude cena programu nižšia! Viacej informácií nájdete priamo na stránke agentúry CKM. Po schválení víz si nezabudnte zajednať ubytovanie a odvoz z letiska.