Boston, Massachusetts

Boston, ako jedno z najstarších miest v Spojených štátoch, sa môže hrdo pýšiť takými prvenstvami ako je najstaršie metro alebo najstaršia verejná knižnica v USA. K týmto prvenstvám sa hlási aj Harvard označený za „najstaršiu inštitúciu vyššieho vzdelania v USA“, ktorý bol založený v roku 1636 a doposiaľ z neho vzišlo 36 držiteľov Nobelových cien.

Boston okrem prezývky mesto nezávislosti má ešte jednu - Atény Ameriky. Dôvodom je množstvo univerzít a príležitostí študovať. Jeden z dôvodov, prečo je Boston turisticky tak zaujímavý je práve história, ktorá tu zanechala značné množstvo stôp. Boju o nezávislosť Ameriky predchádzal bostonský čajový večierok u nás známy ako bostonské pitie čaju, kedy v bostonskom prístave obyvatelia prezlečení za Indiánov potopili spolu 342 debien čaju. Protestovali proti zvýšeniu dane za čaj, ktoré požadovala Veľká Británia. I preto si mnoho turistov ako suvenír z Bostonu odváža práve čaj.

V Bostone nie je nezvyčajné, že staré domčeky s mosadznými kľukami a historické skvosty Bostonu stoja neďaleko mrakodrapov. Najznámejší v Bostone je John Hancock Tower - 60. poschodový mrakodrap, ktorý vám ponúka možnosť pokochať sa výhľadom na celé hlavné mesto štátu Massachusetts. Je najvyššou budovou v Bostone a zároveň v celom Novom Anglicku. Na 60. poschodí je observatórium, ktoré ponúka turistom vidieť Boston z vtáčej perspektívy. Druhou, nemenej lákavou ponukou je navštíviť observatórium Skywalk v budove Prudential Center, ktoré je síce o 10 poschodí nižšie ako „Hancock“, je však 360-stupňové, takže uvidíte panorámu Bostonu zo všetkých svetových strán.

Program výletu do Bostonu (2 dňový výlet)*:

1. deň: odchod z OC o 4:00 ráno. Po príchode do Bostonu, približne o 13:00, bude nasledovať individuálna prehliadka mesta, so začiatkom v Bostonskom prístave (na obrázku vpavo).  Zraz bude o 23:00 večer, kedy sa presunieme do hotela.
2. deň: po raňajkách sa presunieme opäť do centra Bostonu, no na druhú stranu centra. Tentokrát bude zraz o 13:00 a nasleduje presun do neďalekého mesta Cambridge, v ktorom sídli Harvard. Po prehliadke univezrity nás čaká cesta, na ktorú sa vydáme o 16:00. Príchod do Ocean City bude o 03:00. 

Cena 159 USD zahŕňa:

• vyzdvihnutie v Ocean City na mieste bydliska
• doprava Ocean City - Boston a späť
• ubytovanie na 1 noc a raňajky

* - zmena programu vyhradená