Niagara Falls, New York

Svetoznáme vodopády Niagara Falls tvoria prirodzenú hranicu medzi USA a Kanadou. Miliardy litrov padajúcej vody tvoria obrovský hluk. A to je práve dôvod, prečo sú tieto vodopády pomenované Niagara Falls. V jakyku indiánov to znamená "hrmiaci". Každú sekundu sa týmito vodopádmi prevalí približne dva milióny litrov vody. Sú to druhé najväčšie vodopády na svete a nachádzajú sa na rieke Niagara. Do Niagary sa rýchlosťou 65 kilometrov za hodinu valí voda zo štyroch "Veľkých jazier" nazývaných "Great Lakes". Sú to jazerá Superior, Erie, Michiganské jazero a Huronské jazero. V týchto štyroch jazerách sa nachádza 20% celosvetových zásob sladkej vody. Vodopád dostal svoje pomenovanie "Horseshoe Falls" pre svoj tvar, čo v preklade znamená "konská podkova".

Program výletu na Niagara Falls (2 dňový výlet)*:

1. deň: vyráža sa v noci o 02:00. Čas príchodu do mesta Niagara Falls v závislosti od dopravy, približne o 12:00. Po príchode sa ubytujeme v hoteli. Po ubytovaní pôjdeme priamo na vodopády, kde dostanete mapu parku. Zraz na parkovisku a transport späť na hotel bude o 21:00 a 23:00.

2. deň: odchod k vodopádom po raňajkách, približne o 8:30 ráno. Až do 13:00 budete mať opäť čas na to, aby ste využili všetky atrakcie, ktoré vám park Niagara Falls ponúka (vrátane návštevy Kanady). O 13:00 nás čaká cesta spät do Ocean City, kde by sme mali prísť približne okolo 24:00.

Medzi najznámejšie atrakcie patrí:

• Cave of the Winds: prachádzka po divokej strane Niagarských vodopádov. Nemusíte sa báť, pršiplášte dostanete, ale aj tak budete mokrí :)
• Maid of the Mist: plavba loďou na povodí Horseshoe Falls (na obrázku vpravo)
• Trolley Shuttle: jazda po parku Niagara Falls vláčikom
• The Aquarium: Akvárium, ktoré sa nachádza len pár blokov od Vodpádov. Môžete tam vidieť viac ako 1500 druhov vodných živočíchov. V hlavnej úlohe kalifornské tulene, peruánske tučniaky, morské koníky a ďalšie. Za priplatok možne kŕmenie tučniakov.
• The Niagara Gorge Discovery Center: tu sa môžete dozvedieť viac o historií vodopádov, skalnych vrstvách, miestnych minerálov a skamenelín
• Niagara Falls Illumination: farebná show na vodopádoch každy večer (do 16. augusta začína o 21:00 do polnoci a od 16. augusta do 30. september od 20:30 do polnoci).

Cena 149 USD zahŕňa:


• vyzdvihnutie v Ocean City na mieste bydliska
• doprava Ocean City - Niagara Falls a späť
• ubytovanie na 1 noc a raňajky

* zmena programu vyhradená