Philadelphia, Pennsylvania

S populáciou viac ako 1.5 milióna obyvateľov je Philadelphia druhé najväčšie mesto na východnom pobreží. Metropolitná oblasť Philadelphie je štvrtá najväčšia v Spojených štátoch, pričom tu žije viac ako 5.8 milióna obyvateľov. Mesto patrí medzi najstaršie a historicky najvýznamnejšie mestá Spojených štátov. Počas 18. storočia bolo najľudnatejším mestom v USA a druhým najväčším anglicky hovoriacim mestom na svete. V tomto období zatienilo aj mestá ako Boston a New York v politickej aj sociálnej významnosti, pričom významnú úlohu zohral Benjamin Franklin, ktorý v roku 1740 založil Pensylvánsku univerzitu, prvú univerzitu v Spojených štátoch.

To však nie je dôvod, pre ktorý bola Philadelphia najvýznamnejším mestom. Tým dôvodom je fakt, že 4. júla 1776, počas Americkej vojny o nezávislosť (1775-1781) tu bola podpísaná Deklarácia nezávislosti Spojených štátov alebo Vyhlásenie nezávislosti Spojených štátov (Declaration of Independence). Je to bežný názov dokumentu, ktorým dnešné Spojené štáty vyhlásili nezávislosť od Británie. Je základným politickým programovým dokumentom a bola podpísaná na druhom kontinentálnom kongrese v meste Philadelphia. Jej autormi sú Thomas Jefferson, John Adams a Benjamin Franklin.

Tu si môžete pozrieť originálny dokument Deklarácie nezávislosti.

Program výletu do Philadelphie*:

Odchod z Ocean City o 7:00 ráno. Príchod do centra Philadelphie približne o 10:00. Cestou dostanete mapu centra mesta s vyznačenou turistickou trasou. Nasleduje prehliadka mesta až do 19:30, kedy je zraz a cesta späť. Príchod do OC približne o 22:30.

Medzi najznámejšie atrakcie patrí:

V historickom centre mesta si môžete pozrieť Independence Hall, kde bola podpísaná, už spomínaná, Deklarácia nezávislosti. V jej okolí sa nachadza pekný park (Independence National Historical Park). Liberty Bell, Franklin Institute, City Hall Observatory, JFK Plaza, Museum of Art, Rocky Steps. Na druhej strane rieky sa nachádza aj Philadelphia Zoo a aj zaujímavé Please Touch Museum :)

Cena 55 USD zahŕňa:

• vyzdvihnutie v Ocean City na mieste bydliska
• doprava Ocean City - Philadelphia a späť
• prehliadka Independence Hall

* - zmena programu vyhradená