Washington DC

Hlavné mesto Spojených štátov. Bolo založené prvým americkým prezidentom, po ktorom nesie aj svoje meno. Geroge Washington, v roku 1790,  vyčlenil územie 10x10 míľ, ktoré nie je súčasťou žiadneho amerického štátu. Formálne District of Columbia sa nachádza medzi  štátmi Virginia a Maryland, pozdĺž rieky Potomac, približne 2.5 hod cesty od Ocean City. Od ostatných americkým metropol sa však líši už na prvý pohľad. Nenájdete v  ňom totiž žiadny mrakodrap. Príčinou tejto skutočnosti je zákon, ktorý nedovoľuje postaviť budovu vyššiu, ako je sídlo kongresu, Capitol.

Program výletu do DC*:

Odchod z OC okolo 7:00 ráno*. Príchod do DC, v závislosti od premávky v hlavnej dedine, približne o 10:00 ráno. Po príchode je prehliadka, Capitolu  (vstup zabezpečujeme my, len sa treba nahlásit kto chce, prípadne nechce na prehliadku íst). Ďalej je voľný program, až do 19:30, kedy je zraz na druhej strane parku, pri Lincoln Memorial a odchod. Príchod do OC približne o 22:30.

Medzi najznámejšie atrakcie patrí:

Vo Washingtone je všetko zaujímavé na jednej kope, takže sa toho za jeden deň dá stihnúť naozaj veľa: National Air and Space Museum, National Museum of Natural History, United States Holocaust Memorial Museum (a veľa iných múzeí), Washington Monument, White House, World War II Memorial, Thomas Jefferson a Franklin Roosvelt Memorial, Vietnam a Korean War Memorial, China Town a ďalšie. Vstupy do všetkých hlavných múzeí sú vo Washingtone DC zadarmo. Pri vstupe však prechádzate prehliadkou, takže jedlo a vody vám nebudú umožnené zobrať so sebou.

Cena 55 USD zahŕňa:

• vyzdvihnutie v Ocean City na mieste bydliska
• doprava Ocean City - Washington DC a späť
• prehliadka Capitolu
• vstup na Washington Monument

* - zmena programu vyhradená